JUNIOR EUROVISION

Na otroški Evroviziji slavje za Italijo; Slovenija z Ulo osvojila 12. mesto

Italija je velika zmagovalka izbora Pesem Evrovizije za otroke 2014. Vsaj tako so v skupnem seštevku odločili člani šestnajstih strokovnih komisij in gledalci pred televizijskimi sprejemniki. Na drugem mestu je končala Bolgarija, tretja pa je bila Armenija ...

Junior Eurovision 2014 (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Junior Eurovision 2014 (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Junior Eurovision 2014 (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Belorusija: Nadezhda Misyakova - Sokal (Falcon) (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Belorusija: Nadezhda Misyakova - Sokal (Falcon) (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Bolgarija: Krisia, Hasan and Ibrahim - Planet of the Children (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Bolgarija: Krisia, Hasan and Ibrahim - Planet of the Children (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) San Marino: The Peppermints - Breaking My Heart (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) San Marino: The Peppermints - Breaking My Heart (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Hrvaška: Josie - Game Over (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Ciper: Sophia Patsalides - I pio omorfi mera (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Gruzija: Lizi Japaridze - Happy Day (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Gruzija: Lizi Japaridze - Happy Day (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Švedska: Julia Kedhammar - Du är inte ensam (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Ukrajina: Sympho-Nick - Spring will come (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Ukrajina: Sympho-Nick - Spring will come (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Slovenija: Ula Ložar - Nisi sam / Your light (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Slovenija: Ula Ložar - Nisi sam / Your light (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Črna gora: Maša Vujadinovic & Lejla Vulić - Budi dijete na jedan dan (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Črna gora: Maša Vujadinovic & Lejla Vulić - Budi dijete na jedan dan (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Italija: Vincenzo Cantiello - Tu primo grande amore (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Italija: Vincenzo Cantiello - Tu primo grande amore (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Armenija: Betty - People Of The Sun (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Rusija: Alisa Kozhikina - Dreamer (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Rusija: Alisa Kozhikina - Dreamer (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Srbija: Emilija Djonin - Svet u mojim očima (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Srbija: Emilija Djonin - Svet u mojim očima (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Malta: Federica Falzon - Diamonds (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Malta: Federica Falzon - Diamonds (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)) Nizozemska: Julia - Around (Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud))
Vincenzo Cantiello je Italiji pripel zmago!Foto: EBU (Elena Volotova / Maria Mifsud)

V nekdanji ladjedelnici na Marsi, na Malti, se je odvil letošnji izbor Pesem Evrovizije za otroke, kjer se je prvič predstavila tudi Slovenija. Poleg naše predstavnice Ule Ložar se je na velikem evrovizijskem odru predstavilo še 15 otrok, in sicer iz Armenije, Belorusije, Bolgarije, Cipra, Črne gore, Gruzije, Hrvaške, Italije, Malte, Nizozemske, Rusije, San Marina, Srbije, Švedske in Ukrajine. Izmed vseh mladih predstavnikov je bil najbolj prepričljiv 14-letni Vincenzo Cantiello, ki je stavil na pesem Tu primo grande amore.

Naša Ula Ložar je na koncu osvojila 12. mesto.Foto: EBU / Elena Volotova & Maria Mifsud
Zmagovalec Vincenzo CantielloFoto: EBU (Elena Volotova & Maria Mifsud)

Drugo mesto je na koncu osvojila Bolgarija (Krisia, Hasan in Ibrahim s pesmijo Planet of the Children), tretja pa je bila Armenija (Betty s pesmijo People Of The Sun). Slovenija, ki je veljala za favoritinjo, je na koncu osvojila 12. mesto. Naša šestčlanska strokovna komisija v sestavi: Irena Vrčkovnik, Urša Vlašič, Anže Langus Petrovič, Eva Černe, Alex Volasko in Zora Kotnik, je sicer osem točk podelila Armeniji, deset Bolgariji in dvanajst točk sosednji Italiji. Kakor koli, končni vrstni red je sledeč:

Št. točkMesto / DržavaPredstavnikNaslov skladbe
1591. ItalijaVincenzo CantielloTu primo grande amore
1472. BolgarijaKrisia, Hasan in IbrahimPlanet of the Children
1463. ArmenijaBettyPeople Of The Sun
1164. Malta Federica Falzon Diamonds
965. RusijaAlisa KozhikinaDreamer
746. UkrajinaSympho-Nick Spring will come
717. BelorusijaNadezhda MisyakovaSokal (Falcon)
708. NizozemskaJuliaAround
699. CiperSophia PatsalidesI pio omorfi mera
6110. Srbija Emilija DjoninSvet u mojim očima
5411. GruzijaLizi Japaridze (Lizi Pop)Happy Day
2912. SlovenijaUla LožarNisi sam / Your Light
2813. ŠvedskaJulia KedhammarDu är inte ensam
2414. Črna goraMaša Vujadinović & Lejla VulićBudi dijete na jedan dan
2115. San MarinoThe Peppermints Breaking My Heart
1316. HrvaškaJosieGame over
Aktualno dogajanje lahko spremljate še na našem družbenem omrežju TWITTER in FACEBOOK.

Sorodne novice

25.1.2020

Toše Proeski bi praznoval 39 let

25.1.2020

V katerem predizboru bo v Rotterdamu nastopila Slovenija?

13.1.2020

Tukaj je idealna priložnost; glasujete in izberite novo češko pesem za ESC

20.1.2020

Šved Martin Österdahl je novi ESC nadzornik oz. Executive Supervisor

19.1.2020

Islandija izbira: 10 tekmovalcev, 2 predizbora ter 4 finalisti za zmago

Facebook

Twitter