Lizbona 2018: Sloveniji ji uspelo, Lea Sirk se je uvrstila v veliki finale

Srbija, Moldavija, Madžarska, Ukrajina, Švedska, Avstralija, Norveška, Danska, Slovenija in Nizozemska so tiste države, ki so v drugem predizboru prepričale tako strokovne komisije kot ljudstvo. Naša predstavnica, ki so ji stavnice v novinarskem središču napovedovale 11. mesto, je bila vsaj med prvim in desetim mestom, saj se je uvrstila v finale.

Gostiteljice Evrovizije 2018: Filomena, Sílvia, Daniela in Catarina (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 01. Norveška: Alexander Rybak – That's How You Write A Song (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 01. Norveška: Alexander Rybak – That's How You Write A Song (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 02. Romunija: The Humans – Goodbye  (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 02. Romunija: The Humans – Goodbye (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 03. Srbija: Sanja Ilić & Balkanika – Nova Deca (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 03. Srbija: Sanja Ilić & Balkanika – Nova Deca (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 04. San Marino: Jessika featuring Jenifer Brening – Who We Are (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 04. San Marino: Jessika featuring Jenifer Brening – Who We Are (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 05. Danska: Rasmussen – Higher Ground (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 05. Danska: Rasmussen – Higher Ground (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 06. Rusija: Julia Samoylova – I Won't Break (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 06. Rusija: Julia Samoylova – I Won't Break (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 07. Moldavija: DoReDoS – My Lucky Day (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 07. Moldavija: DoReDoS – My Lucky Day (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 08. Nizozemska: Waylon – Outlaw In 'Em (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 08. Nizozemska: Waylon – Outlaw In 'Em (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 09. Avstralija: Jessica Mauboy – We Got Love (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 09. Avstralija: Jessica Mauboy – We Got Love (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 10. Gruzija: Ethno-Jazz Band Iriao – For You (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 10. Gruzija: Ethno-Jazz Band Iriao – For You (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 11. Poljska: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me Up (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 11. Poljska: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me Up (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 12. Malta: Christabelle – Taboo (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 12. Malta: Christabelle – Taboo (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 13. Madžarska: AWS – Viszlát Nyár (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 13. Madžarska: AWS – Viszlát Nyár (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 14. Latvija: Laura Rizzotto – Funny Girl (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 14. Latvija: Laura Rizzotto – Funny Girl (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 15. Švedska: Benjamin Ingrosso – Dance You Off (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 15. Švedska: Benjamin Ingrosso – Dance You Off (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 16. Črna Gora: Vanja Radanović – Inje (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 16. Črna Gora: Vanja Radanović – Inje (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 17. Slovenija: Lea Sirk – Hvala, ne! (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: 17. Slovenija: Lea Sirk – Hvala, ne! (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: Ukrajina: Melovin – Under The Ladder (Foto: Alesh Maatko) Drugi predizbor: Ukrajina: Melovin – Under The Ladder (Foto: Alesh Maatko)

Ob naši Lei Sirk so nastopile še štiri plesalke, in sicer Karin Putrih, Tajda Kožamelj, Veronika Škrlj in Anja Möderndorfer, kot spremljevalna vokalistka pa je bila tu še Karin Zemljič.

V Areni Altice se je odvil drugi evrovizijski predizbor, ki so ga tudi tokrat vodile štiri voditeljice, in sicer Filomena Cautela, Sílvia Alberto, Daniela Ruah in Catarina Furtado. Na velikem evrovizijskem odru so se predstavile Norveška, Romunija, Srbija, San Marino, Danska, Rusija, Moldavija, Nizozemska, Avstralija, Gruzija, Poljska, Malta, Madžarska, Latvija, Švedska, Črna Gora, Slovenija in Ukrajina.

01. Norveška: Alexander Rybak – That's How You Write A Song
02. Romunija: The Humans – Goodbye
03. Srbija: Sanja Ilić & Balkanika – Nova Deca
04. San Marino: Jessika featuring Jenifer Brening – Who We Are
05. Danska: Rasmussen – Higher Ground
06. Rusija: Julia Samoylova – I Won't Break
07. Moldavija: DoReDoS – My Lucky Day
08. Nizozemska: Waylon – Outlaw In 'Em
09. Avstralija: Jessica Mauboy – We Got Love
10. Gruzija: Ethno-Jazz Band Iriao – For You
11. Poljska: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me Up
12. Malta: Christabelle – Taboo
13. Madžarska: AWS – Viszlát Nyár
14. Latvija: Laura Rizzotto – Funny Girl
15. Švedska: Benjamin Ingrosso – Dance You Off
16. Črna Gora: Vanja Radanović – Inje
17. Slovenija: Lea Sirk – Hvala, ne!
18. Ukrajina: Melovin – Under The Ladder

Lea Sirk se je predstavila s skladbo Hvala, ne.Foto: Alesh Maatko
Aktualno dogajanje lahko spremljate še na našem družbenem omrežju TWITTER in FACEBOOK.

Sorodne novice

18.5.2018

Pesem Evrovizije 2019 v Jeruzalemu, in sicer 21., 23. in 25. maja 2019?

12.5.2018

Lizbona 2018: Incident med nastopom Velike Britanije ...

12.5.2018

Stavnice v Lizboni napovedujejo zmago Franciji, na spletu pa Cipru

12.5.2018

Lizbona 2018: Zmagoslavje za Izrael

10.5.2018

Lizbona 2018: Stavnice napovedujejo Lei Sirk 11. mesto

Facebook

Twitter